Приватизація 2016-2017: що буде схвально сприйняте ринками?

Приватизація 2016-2017: що буде схвально сприйняте ринками?

На нашому українському ринку ще велика частка державних підприємств, які, маючи хороший прибуток, чомусь не платять до бюджету дивіденди. Ось коли ця політика буде зламана, а приватизація 2016-2017 цьому сприятиме, отоді, на думку експертів, наші ринки почнуть рости.

Але це ще далеко не все. У разі настання будь-яких форс-мажорних обставин, пов'язаних, наприклад, з обвальним падінням сировинних ринків, - як наші держкомпанії все це будуть обслуговувати, відчуваючи величезні валютні ризики ?! Більш того, в силу ряду тенденцій, які відбуваються на світових ринках (особливо енергетична революція в США, яка веде до прискореного розвитку американської промисловості), все більше зміцнюється « американець » по відношенню до гривні. Проведені в зв'язку з цим дослідження аналітиків та інвестиційних консультантів сайту « PRIVATIZATION.IN.UA » переконують у тому, що все це серйозно і складно для слабо ринків України.

Тому міністрам фінансово-економічного блоку КМУ треба чітко розуміти, що ослаблення курсу гривні веде до того, що економіка стає несприйнятливою до зовнішніх інвестицій. Але про це останнім часом чомусь перестали говорити великі чиновники і народні депутати. Мабуть, в силу занадто великий витоку капіталу з України. А ось я особисто порадив би нашим політикам при владі пильніше подивитися на тенденції в економіці Америки. Особливо в світлі нашої масштабної приватизації 2016-2017.

Справа в тому, що в США все більше посилюється новий дух часу. Йдеться про те, що в Америці майже ніхто вже не оглядається назад, ніхто не згадує про велику кризу 2008 року. Всі дивляться тільки вперед, всі говорять про новітні технології, нові види дешевої енергії і нові гаджети, нові інвестиційні ідеї, тобто американський бізнес налаштований досить оптимістично. Чого дуже не вистачає нашому підприємницькій спільноті. Також українській економіці сьогодні потрібні не тільки інвестиційні гроші, а й оптимізм великих світових гравців, які і рухають ринки.

Розгортаючи процес масштабної приватизації нашій владі необхідно, хоча б на два найближчі роки, затвердити пільговий режим оподаткування та валютного регулювання для інвесторів з США і Євросоюзу. Чому? Тому що Америка і ЄС активно ведуть переговори по створенню так званого « економічного НАТО » &Ndash; найбільшої в світі зони вільної торгівлі з єдиним ринком в 800 мільйонів громадян, що, звичайно, надзвичайно важливо українським підприємствам для розвитку взаємовигідного торговельного співробітництва з країнами Заходу.

Саме процес роздержавлення збиткових і неконкурентних виробництв з приходом західних стратегічних інвесторів може, нарешті, переломити таку негативну тенденцію, коли українська економіка другий рік поспіль сповільнюється, а інфляція росте. Так, такі фактори одночасно бувають, коли, наприклад, на споживчому ринку ціни ростуть, а на ринку виробників ціни падають.

Опитування вітчизняних експертів, проведене аналітиками сайту « PRIVATIZATION.IN.UA » ;, говорить про те, що викуп західними стратегами і транснаціональними корпораціями об'єктів держвласності, що підлягають приватизації, буде сприйнятий ринками дуже добре і економіка України почне потихеньку підростати. Ми також змогли б отримати і високу етичну платформу для інвестування, на відміну від українських олігархів, а наші підприємства набагато легше проводили б фінансові операції і розрахунки на міжнародних ринках.

До речі, зарубіжні аналітики все частіше стали називати Україну потенційним кандидатом, куди американські корпорації переведуть свої виробництва в разі підписання договору про зону вільної торгівлі між США та ЄС. Ще пару років тому про це ніхто не говорив, а сьогодні дані перспективи цілком реальні. Нам би ще всім разом своїми мізками до всього цього дійти; зрозуміти, що значить фабрики поруч зі споживачами. В даному випадку, якщо Америка і ЄС створять єдиний ринок – то густо Україна з висококваліфікованими кадрами стала б потужною виробничою базою.

Олександр ГОНЧАРОВ,
Керівник проекту PRIVATIZATION.IN.UA,
Директор Інституту розвитку економіки України
arrow_back
UA
  • RU
close
visibility
share
close