Приватизація 2016-2017: інвестування в гривні сьогодні привабливо

Приватизація 2016-2017: інвестування в гривні сьогодні привабливо

     Є така загальна експертна думка, що фінансова влада і далі буде потихеньку девальвувати гривню. І тому ще більш привабливими з точки зору ціни будуть ставати об'єкти державної власності, що підлягають приватизації.

     Але наскільки сильним буде зниження нашої національної валюти по відношенню до євро та долара США в 2017 році? Як відомо, під час підготовки державного бюджету для розрахунків було визначено курс 27,2 грн./дол., однак, є експерти, які лякають нас рівнем 30 гривень за 1 «американця», а песимісти взагалі прогнозують позначку мало не під 40 гривень за 1 дол. США (при накладенні фінансової кризи на українські ринки в 2017 році). Що й казати, ситуація в економіці країни дійсно дуже складна у всіх відносинах. Багато підприємців хвилюються в очікуванні, яку в наступному році покаже траєкторію курсоутворення наша національна валюта.

     У зв'язку з такою різкою і рекордною девальвацією гривні, звичайно, інвестування в нашій нацвалюті виглядає досить привабливо й цікаво. Тому іноземні інвестори сьогодні уважно вивчають багато об'єктів державної власності, що підлягають приватизації в 2016 - 2017 роках, тому що подібні унікальні можливості проінвестувати в дуже слабкій гривні виникають надзвичайно рідко. Особливо, в європейській країні з величезною територією і досить великим споживчим ринком. Це ж, якщо з розумом підійти до інвестування в гривні, то, безумовно, можна отримати високу прибутковість вже в середньостроковій перспективі.

     При цьому важливо відзначити два ключові аспекти. По-перше, поточні драйвери для української економіки, як кредитування промислових підприємств і експорт продукції машинобудування - перестали працювати. Зокрема, експерт Данило Монін недавно підкреслював, що так ми живемо вже два останніх роки без кредитів в економіку країни, де лише 7% інвестицій здійснюється за рахунок кредитів і цілих 72% за рахунок прибутку підприємств. І виробництва, які отримують прибуток, сьогодні також - більше виняток, ніж правило.

     Це означає, що українська промисловість досі не вийшла на стійке зростання фінансово-економічних та виробничих показників, відповідно, один з найважливіших монетарних важелів, який може бути доступний Кабміну Володимира Гройсмана, - це ослаблення гривні, щоб дати додатковий стимул для розвитку внутрішнього виробництва. Звичайно, це дуже небезпечний шлях. Тому що з цієї колії легко впасти в інфляцію, а потім - в гіперінфляцію.

     Так, багато аналітиків переконані в тому, що ослаблення нашої національної валюти буде, але - досить помірним, що сприятиме модернізації української економіки. У свою чергу технічне переоснащення підприємств реального сектора неможливо без зміни на краще інвестиційного клімату, без реформування практично всієї законодавчої і нормативно-правової бази, без масштабної приватизації 2016-2017. Але що конкретно потрібно робити? За якими критеріями визначати головне? І якою має бути послідовність дій?

     Дати відповіді на поставлені питання, безумовно, нелегко, але без них ми точно не просунемося в реформуванні і відновленні економіки України. Також не зможемо сформувати дохідну частину держбюджету-2017 у розмірі 706 млрд. гривень доходів проти 601 млрд. гривень в 2016 році. Плюс нашому уряду в наступному році потрібно виплатити за держборгом з цих бюджетних коштів ще 240,897 млрд. гривень різним кредиторам. Як не крути, а процесу масштабної приватизації 2016-2017 слід приділяти підвищену увагу, зокрема, використовуючи монетарні методи стимулювання в реальному секторі економіки.

Олександр ГОНЧАРОВ,

Керівник сайту http://privatization.in.ua/,

Директор Інституту розвитку економіки України

 

arrow_back
UA
  • RU
close
visibility
share
close