Приватизація 2016-2017: інвестиційних проектів додалося

Приватизація 2016-2017: інвестиційних проектів додалося

      До оголошення масштабної приватизації 2016 - 2017 років цікавих і привабливих інвестиційних проектів було досить мало, а тепер їх значно додалося. Більш того, менеджмент державних підприємств став не лише звертати увагу на комерційні банки, які дають кредити (до речі, досить дорогі), але й на вітчизняних та іноземних інвесторів і, перш за все, на фонди прямих інвестицій.

     І тому сьогодні ключове питання, держпідприємства яких секторів економіки викликають найбільший інтерес у інвесторів? За різними оцінками аналітиків та експертів, це, передусім, агропромислові компанії, підприємства інфраструктури і військово-промислового комплексу, а також телекомунікації. До того ж, успішному укладенню цих угод з приватизаційними активами фактично нічого не заважає, навіть якісь можливі складнощі в чинному законодавстві легко будуть зняті, оскільки однією з сторін виступає Фонд державного майна України.

     Як мені відомо, немало потенційних інвесторів також готові інвестувати в об'єкти держвласності, що підлягають приватизації, у яких є боргові проблеми. Правда, тут на перший план стали виходити питання справедливої ринкової оцінки активів та пропонованих інвестиційних умов з боку Фонду держмайна України. А також перспективи науково-технічного і технологічного обміну. Плюс, щоб продавати вироблену вітчизняними підприємствами продукцію на експорт, треба мати вільний доступ до зовнішніх ринків.

     А щоб нам не перетворитися на маргінальну країну, і необхідно нам ефективно проводити процес роздержавлення, здійснювати модернізацію виробництв. Ми це вже вирішили, уряд Володимира Гройсмана прийняв відповідну Постанову №588 КМУ від 31.08. 2016 року. Відповідно і на внутрішньому ринку у нас повинно з'явитися більше сучасних товарів і продуктів. А доки за все це - неконкурентну промисловість, за слабо розвинений український ринок та інше - платить кінцевий місцевий споживач. І за це з наших громадян беруть додаткові гроші: за продовольчі та промислові неконкурентні товари, послуги і таке інше.

     Якщо ж проведемо приватизацію державних підприємств і модернізуємо виробництво, то зможемо, відповідно, зняти з нашого українського споживача важкий тягар, який позбавить усіх від необхідності постійно підвищувати соціальні витрати. Тоді як раз і можна буде зробити товари дешевшими, не на шкоду якості. Повинна збільшитися і кількість робочих місць, з’явиться більше "точок" зростання в реальному секторі економіки України. І, звичайно, давно пора позбавитися від так званих підприємств-зомбі, які фактично на межі банкрутства продовжують триматися на плаву виключно за рахунок монетарної підтримки з боку корумпованих чиновників.

     Переконаний, приватизація може активізувати структурні перетворення в українській економіці. Вирішити ще ряд важливих завдань, оскільки великі боргові проблеми в корпоративному секторі також не розсмокталися. Нарешті, у нас продовжується накопичення різних факторів щодо ускладнення, а не вирішення проблем торгового дисбалансу. Тому підбір для зацікавлених інвесторів потенційно конкурентних підприємств - це перспективна антикризова стратегія для довгострокових інвестицій.

     Можливо, Кабміну Володимира Гройсмана за допомогою приватизації також вдасться розв'язати таку актуальну і злободенну проблему, як безробіття. Раніше уряду Арсенія Яценюка не вдалося це зробити, тому що міністри та керівництво Національного банку взялися в першу чергу підтримувати банки, а не реальну економіку. Зараз народні депутати та представники Уряду намагаються цей дисбаланс якось виправити за допомогою продажу об'єктів держвласності, що підлягають приватизації. Складно це зробити з урахуванням продовження АТО на сході країни, але подивимося, як, за якою ціною і в які терміни виставлятимуться держпідприємства на продаж. Безумовно, в цьому процесі є об'єктивна неможливість, а не суб'єктивна нездатність Кабміну В.Гройсмана підготувати та ефективно провести масштабну приватизацію 2016-2017.  

Олександр ГОНЧАРОВ,

Керівник сайту http://privatization.in.ua/,

Директор Інституту розвитку економіки України

arrow_back
UA
  • RU
close
visibility
share
close