Приватизація 2016-2017: нема переводу фінансових заощаджень в капітал розвитку

Приватизація 2016-2017: нема переводу фінансових заощаджень в капітал розвитку

У нас надзвичайно низька активність фінансово заможних громадян, які сьогодні поза банківською системою володіють близько 80 млрд. В іноземній валюті і 283 млрд. Гривень. І до всього цього немає в Україні на урядовому рівні жодного механізму або національної програми трансформації цих фінансових заощаджень в капітал розвитку. Хоча вкладати гроші безпосередньо в підприємства – це серйозна робота, але якщо часу і знань для цього недостатньо, можна зробити простіше – довірити свої гроші спеціальним фондом прямих інвестицій, фахівці якого виступають справжнім інвестором і беруть на себе всю найскладнішу роботу по роздержавленню об'єктів і участі в бізнесі.

Головна теза – тиск на Кабінет міністрів. Уряд в ході приватизації об'єктів держвласності в період 2016 – 2017 років має сформувати надійний і прозорий механізм інвестування для кваліфікованих інвесторів. Більш того 2017 рік варто було б оголосити роком розвитку ринку спільного інвестування. Створити найбільш сприятливі умови для діяльності пайових та корпоративних інвестиційних фондів, а також для фондів прямих інвестицій. І це не шлях злощасного « МММ » ;. І не шлях несправедливою « ваучерної » приватизації, підсумки якої привели до того, що у нас 1% населення – багаті люди володіють дуже значними активами.

Відповідно всі ці останні роки падала значимість праці, не створювалися нові робочі місця, зростало безробіття. І що тепер робити в цій в усіх відношеннях важкій ситуації? Проведені дослідження експертів і інвестиційних консультантів сайту « PRIVATIZATION.IN.UA » вказують на те, що необхідно створювати нормально оплачувані робочі місця з одночасним забезпеченням зростання продуктивності праці. Як цього добитися? Перш за все, створити умови і прозорі правила для інвестування в об'єкти держвласності, які будуть приватизовані в 2016 – 2017 роках.

На жаль, ті, хто володіє у нас великими грошима, не створювали нові робочі місця, не будували нові заводи і фабрики. Вони відправляли свої капітали в офшори. Тому ми вже втратили до мільйона робочих місць на великих і середніх підприємствах. Таке ставлення до національної економіки має, нарешті, закінчитися. І приклад таких позитивних змін могли б показати пайові та корпоративні інвестиційні фонди, а також фонди прямих інвестицій, беручи участь у масштабній приватизації 2016-2017 і беручи на себе конкретні інвестиційні зобов'язання.

Отже, сотні мільярдів в іноземній валюті та в гривнях, треба оперативно і ефективно залучати до підтримання « точок » зростання в реальному секторі економіки України за допомогою інститутів спільного інвестування. Далі, як залучити ці фінансові заощадження? Адже, насправді, немає на урядовому рівні чітко розробленого механізму організації такої діяльності. Чи не працює в цьому напрямку і облігаційний механізм. Куди не кинь – всюди проблеми і не виконані завдання.

Плюс треба повертати довіру фінансово заможних громадян до банків і небанківських кредитно-фінансових установ. Також в процесі проведення масштабної приватизації розвивати проектне фінансування, яке необхідно для модернізації та технічного переоснащення виробництв. І все це повинні припускати Мінфін і Фонд держмайна, перераховуючи бюджет на 2017 рік, де дефіцит сягає 80 млрд. Гривень. Як і раніше українській економіці нездужає.

Така нестабільність додає популярності масштабної приватизації 2016-2017, тому що навіть найпривабливіші об'єкти коштують дуже дешево. Наприклад, Одеський припортовий завод з першого разу Фонд держмайна не зміг продати за 300 млн. Дол. США, а тепер його здешевлюють мало не наполовину. Але подібні « досягнення » влади, як замки на піску, їх знову розмивають хвилею негативних новин на користь відомих українських олігархів. І все ж приватизація продовжує залучати тих, хто шукає стабільності і нових заробітків. І серед них, звичайно ж, кваліфіковані інвестори.

Ось чому в ході масштабної приватизації в першу голову треба орієнтуватися не на олігархів, а на інститути спільного інвестування та фонди прямих інвестицій. Основна інвестиційна мета таких фондів – це зростання вартості приватизованих підприємств. Сьогодні фонди прямих інвестицій беруться за справу, якщо впевнені, що можуть забезпечити прибутковість вкладень на рівні 30% - 35% річних.

arrow_back
UA
  • RU
close
visibility
share
close