П’ять великих державних підприємств віддадуть на приватизацію, планується ще дев’ять

П’ять великих державних підприємств віддадуть на приватизацію, планується ще дев’ять

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про передачу Фонду державного майна справи перших п’яти підприємств — готелю «Дніпро», державного підприємства «Чайка», «Центрсервісу», «Технобуду» та «Українських телекомунікаційних мереж» для подальшої приватизації. 

Про це повідомила заступниця голови Офісу президента Юлія Ковалів під час пресбрифінгу. 

«Сьогодні підписано указ президента, який передає перші комерційні підприємства, які перебували в управлінні Державного управління справами Фонду держмайна на приватизацію», — прокоментувала Ковалів.

Водночас вона зазначила, що «Центрсервіс» є по суті комерційною нерухомістю, а «Технобуд» та «Українські телекомунікаційні мережі» переважно здавали нерухомість в оренду.

Зазначається, що держпідприємства відібрали після інвентаризації, щоб під час приватизації не виникало юридичних проблем. Наступним кроком, за словами заступниці голови Офісу президента, стане передача у Фонд держмайна ще дев’яти об’єктів. 

«Наразі щодо них триває інвентаризація та підготовча робота, щодо деяких ми відстоюємо в судах інтереси держави», — зазначила Ковалів, уточнивши, що йдеться, про готель «Україна», комплекси «Конча-Заспа» та «Пуща-Водиця».

«Ми обрали перші п’ять, які повністю готові, щодо яких у нас немає заборон, судів та інших юридичних обмежень на приватизацію», — уточнила Ковалів. За її словами, наступним кроком стане передача у Фонд держмайна ще дев’яти об’єктів.

2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств.